Хандбалистките на шампиона Етър приключиха с победната серия на Бъки в дамското хандбално първенство. В мач от четвъртия кръг на финалната фаза на първенството „болярките" постигнаха убедителна победа с 33:20 и почти си осигуриха участие в Супер финала.

Срещата се реши във втората половина на първото полувреме. Гостенките от Габрово бяха повели с 5:7 в 17-та минута. В оставащото време до почивката етърки вкараха девет гола и допуснаха са един. Вратарката Десислава Николова практически затвори вратата си, което отчая хандбалистките на Бъки.

Бъки на крачка от Суперфинала

Габровки победиха Свиленград като гости

В 40-та минута разликата нарасна до 21:9. До края мача се доигра, като габровки вкараха 11 гола за 20 минути. С 2 повече отколкото в първите две трети от мача. Данислава Петрова и Силвана Савич вкара по 8 гола за победителките.  Даниела Коцева добавви 7.

Лидия Ковачева отново беше най-резултатна за Бъки с 7 гола. Силвия Атанасова и Виктория Христова записаха по 3 попадения. 14-годишната Мари Томова отново се отчете с един гол.

В Свиленград домакините победиха в лежерно темпо аутсайдера Ники спорт (Сливница) с 27:21.

В класирането Бъки има 8 точки о т 4 мача. Етър и Свиленград са с по 4 точки от по 3 срещи. На четвърто място без шанс за класиране за финала е Ники спорт с 0 точки от 4 мача.

В петък във Велико Търново е отложеният мач между Етър и Свиленград. При победа „болярките" практически отиват на финал. Но и една загубена точка от тях ще ги постави в губеща позиция спрямо техните опонентки. Бъки има нужда от една точка в последния си мач със Свиленград.