Гимнастичката ни Боряна Калейн завърши на шестото място във финала на лента на Световното първенство, което се провежда в София.

Композицията ѝ бе оценена с 17.100. Българката допусна малки неточности, които я лишиха от медал.

Неви Владинова и Катрин Тасева останаха на шесто и осмо място във финала на бухалки

Дина Аверина спечели титлата

Титлата спечели представителката на Русия Александра Солдатова. Съдиите ѝ дадоха оценка 18.600.

Среброто остана за италианката Милена Балдасари, която получи 18.550. Бронзът е за гимнастичката на Израел Лионй Ашрам с 18.500.

Ашрам игра първа от фаворитките и постави базата на оценките.

Крайно класиране на финала на лента на Световното първенство по художествена гимнастика в София: