Българските гимнастички Невяна Владинова и Катрин Тасева се класираха на шесто и осмо място във финала бухалки на Световното първенство, което се провежда в София.

И двете ни грации допуснаха някои неточности при изпълненията си, като Владинова получи 17.650, а Тасева 17.200.

Катрин Тасева и Невяна Владинова са на финал в многобоя на Световното

Българките започват участието си в него утре в 17:10 часа

Титлата спечели световната шампионка от Пезаро 2017 Дина Аверина. Рускинята допусна неточност в съчетанието си, но то не повлия значително на оценка ѝ. Тя получи 19.000 точки, от които 10.800 за трудност. Това е четвърти медал със златен блясък за Дина Аверина в София. Тя завоюва първите места и на обръч, и топка, а също така прибави и титла в отборната надпревара.

Второто място на бухалки спечели Катсярина Халкина от Беларус, след 18.900, а бронзът отива близначката на Дина - Арина, която постигна резултат 18.850.

Крайно класиране на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в София: