Щутгарт се класира за полуфиналите за Купата на Германия след победа с 1:0 над Нюрнберг като гост в третия четвъртфинал от програмата на турнира.

Айнтрахт Франкфурт и Фрайбург също вече се класираха, а в последната двойка съперници са РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд. Мачът в Нюрнберг беше дебютен за новия наставник на "швабите" Себастиан Хьонес, който преди два дни замени Бруно Лабадия.

Срещата беше сблъсък между два закъсали отбора, тъй като Щутгарт е последен в Първа Бундеслига, а "франките" са на три точки от изпадащите във Втора Бундеслига.

Тимът от елита обаче показа повече класа. Първото полувреме беше скучно без никакви положения, но през вторите 45 минути футболистите от Щутгарт прегазиха своя опонент. В крайна сметка обаче в мрежата на домакините падна само един гол, и то чак 7 минути преди края, когато Мило реализира (1:0).

Байерн - Фрайбург 1:2 за Купата на Германия

Шок за Тухел: Фрайбург елиминира Байерн от Купата в 95-ата минута