Борусия (Д) загуби не само дербито с Шалке 04 (2:3) в неделя, но и двама ценни играчи.

Вратарят Марк Циглер получи травма в рамото и това наложи на почивката вместо него да се появи Александер Баде.

Контузията на Циглер поставя началото на вратарска криза в Борусия, тъй като и титулярът Роман Вайденфелер ще отсъства поне още месец след операция на рамото.

Тъкмо заради травмата на Вайденфелер през януари "жълто-черните" привлякоха 37-годишния Баде от Падерборн. Сега обаче той остава единствения опитен страж в състава на дортмундци.

Диего Климович също получи контузия в рамото при борба с вратаря на Шалке 04 Мануел Нойер в наказателното поле при един корнер. Аржентинският нападател бе заменен в 17-ата минута и все още не е ясно колко време ще отсъства от терена.