Вердер Бремен направи втора много важна крачка към осигуряването на спокойни бъднини в Бундеслигата. След като в миналия кръг „зелено-белите" биха Хамбургер с 1:0, сега те надвиха още един пряк конкурент за оставане- Нюрнберг. При това, „бременските музиканти" сториха това като гости в Бавария с 2:0.
Вердер откри в 39-ата минута. Арън Хънт стреля от добра позиция, топката срещна гредата, но притичалият Франко ди Санто я доби във вратата за 1:0.
Крайното 0:2 бе оформен 20-ина минути преди края, когато Баргфреде бе оставен твърде свободен и на свой ред матира вратаря на „франките".
След този успех Вердер вече е 11-ти на 8 точки от опасната зона. Нюрнберг пък явно ще трябва да трепери до последно за мястото си в елита, след като е само 3 пункта над чертата.