Вердер  поведе в класирането на немската Бундеслига след равенство 1:1 като гост на Нюрнберг. „Бременските музиканти" успяха да стигнат до точката, въпреки че играха почти 80 минути с десет души. Още в 15-ата минута вратарят Тим Вийзе бе изгонен. Стражът излезе извън пеналта си, за да пресече един пас, но извърши нарушение срещу откъсналия се Айглер и пое към съблекалните.

Само няколко минути след този епизод обаче, гостите имаха отличен повод да празнуват. Екичи получи хубав пас от Писаро в наказателното поле и откри - 0:1.

Любопитното в мача бе, че почивката се проточи цели 35 минути. Причина за това бе силният дъжд, който се изсипа над Нюрнберг и направи условията за игра почти невъзможни.

След дългата пауза домакините натиснаха, но в крайна сметка стигнаха само до изравняване в 62-ата мин. Фойлнер центрира от корнер и Волшайд засече с глава за крайното 1:1.

След днешния мач Вердер оглави класирането, но лидерството им може да се окаже кратко, ако утре Байерн спечели срещу Шалке.