Борусия (Дортмунд) приключи участието си в турнира за Купата на Германия. Рурци бяха спрени на 1/8-финалната фаза от надпреварата.

За тяхна сметка напред в състезанието продължават футболистите на Вердер (Бремен).

"Бременските музиканти" спечелиха драматичната и резултатна битка между двете единайсеторки с 3:2.

Ерлинг Халанд и Джейдън Санчо изнесоха футболна лекция на Унион

Норвежецът има вече 7 гола за малко повече от 130 минути игра

Домакините водеха с 2:0 до почивката. Точни в тяхна полза бяха Зелке и Леонардо Битенкурт.

Първият даде преднина на тима си след 16 минути игра, а немският му съотборник се разписа след точно половин час игра.

Волфсбург спечели гостуването си на Падерборн с 4:2

Червен картон на футболиста на домакините Гинчек се оказа решаващ за успеха на "вълците"

Брандт асистира на Ерлинг Халанд за редовния му напоследък гол в полза на гостите малко след час игра, но Рашица вкара за 3:1 двадесет минути преди изтичането на редовното време.

17-годишният Джовани Рейна вкара за 3:2, но нов гол така и не падна, което сложи край на участието на гостите в тази надпревара.

Един от претендентите за титлата в Бундеслигата РазенБалшпорт (Лайппциг) също е аут от турнира, след като загуби с 1:3 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт).

Тимо Вернер: Ще бъде забавно да поиграя в английската Висша лига

"Когато си на 23 години и вкарваш по 20 гола на сезон, непременно ще бъдеш интересен на някого"

Андре Силва даде аванс на домакините от дузпа след 17 минути игра и това бе единственият гол за първата част.

След почивката Филип Костич удвои преднината на "орлите" след пас на Роде, а Даниел Олмо намали след пас на Анхелиньо.

Филип Костич оформи крайния резултат в петата минута на добавеното време след подаване на Гонсало Пасиенсия.

Херберт Хайнер: При Флик изглеждаме така, както бихме искали

Босът на Байерн: При Флик изглеждаме така, както бихме искали

"Ние вече изразихме доверието си в Флик до края на сезона"