Волфсбург спечели с 4:2 гостуването си на последния отбор в Бундеслигата Падерборн и сложи край на серията си от три загуби.

Бен Цолински откри за домакините в 22-ата минута, но само 4 минути по-късно Робин Кнохе изравни. Ключово за развитието на срещата беше събитие в 33-ата минута. Герит Холтман от Падерборн посегна и удари леко без топка Ренато Щефен. Реферът веднага показа червен картон на провинилия се футболист.

Волфсбург вкара втори гол чрез Даниел Гинчек в 40-ата минута. В 60-ата минута отново отново Гинчек покачи на 3:1.

Гостите се отпуснаха и в 72-ата минута бяха изненадани от силен изстрел на Себастиан Василиадис, който вкара за 2:3.

В 76-ата минута Максимилиан Арнолд осигури успеха с точно изпълнение от пряк свободен удар, което се оказа извън обсега на вратаря Леополд Цингерле.

Волфсбург е на 7 точки от шестото място и в битката за участие в "Лига Европа" В сегашния европейски турнир ше играе на 1/16-финал с шведския Малмьо.

Падерборн е твърдо последен, но първият тим над чертата е само на една победа разстояние.