Борусия (Дортмунд) разгроми Унион (Берлин) с 5:0 в мач от 20-тия кръг на Бундеслигата. Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд направиха убийствен тандем. Норвежецът вкара два гола и вече има 7 попадения за около 130 минути игра, откакто премина от Залцбург.

Джейдън Санчо изведе домакините напред в 13-ата минута. Головата машина Ерлинг Халанд не закъсня да се разпише. Той вкара за 2:0 пет минути по-късно. Норвежецът засече пред голлинията прострелно центрирае отдясно.

Санчо и Халанд продължиха да тормозят гостите, но Борусия така и не можа да отбележи нов гол до почивката.

Веднага след подновяването на играта вратарят на Унион подари топката на Санчо. Англичанинът не можа да уцели очертанията, като той и Халанд бяха напълно сами.

Гостите успяха да поизравнят играта, но в 66-ата минута Санчо изведе Халанд сам срещу вратаря. Норвежецът беше спънат и Марко Ройс вкара дузпата със силен удар до дясната греда за 3:0.

Малко повече от две минути по-късно комбинация между Халанд и Санчо изведе Витцел в отлична позиция и резултатът стана 4:0

В 75-ата минута Халанд получи пас в наказателното поле и с левия крак стреля през вратаря за 5:0. Веднага след това попадение норвежецът беше сменен под бурните овации на екзалтираната публика.

Така Борусия (Дортмунд) излезе временно на трето място с 39 точки. Унион е на 12-а позиция с 23 точки.

Аугсбург - Вердер 2:1 (0:1)

Тим Йедвай си вкара автогол в 23-ата минута за 0:1. Флориан Нидерлехнер изравни в 67-ата минута. Рубен Варгас направи пълния обрат в 82-ата минута.

Хофенхайм - Байер Леверкузен 2:1 (1:1)

Муса Диаби откри за гостите в 11-ата минута, но Андрей Крамарич изравни 12 минути по-късно.

В средата на второто полувреме Роберт Сков вкара за 2:1. Керим Демирбай от състава на гостите получи втори жълт картон в добавеното време.

Фортуна - Айтрахт (Франкфурт) 1:1 (0:0)

Каан Айхан откри за най-слабия отбор в Бундеслигата в последните кръгове в 78-ата минута. Тимоти Чандлър изравни точно преди последния съдийски сигнал и отне победата от домакините.