Новакът Щутгарт спечели гостуването си на Аугсбург с 4:1 в предпоследния мач от 15-ия кръг от германската Бундеслига.

В 8-ата минута Риийс Оксфорд спъна Матео Кимович и съдията Даниел Шлагер отсъди дузпа в полза на гостите. Николас Гонсалес изпълни единадесетметровия удар и откри за 0:1.

В 14-ата минута Марко Калиджури беше много близо до изравняването. Той изпълни пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Орел Мангала срещу Флориан Нидерлехнер. Топката за съжаление на домакините се отрази от страничния стълб.

Въпреки териториалното предимство на Аугсбург гостите достигнаха до второ попадение в 29-ата минута. Борна Соса центрира в наказателното поле и Силас Уамагитука вкара за 0:2.

Снимка 513166

Веднага след почивката Марко Рихтер върна Аугсбург в мача. Той намали на 1:2 след центриране на Рубен Варгас.

Това попадение породи остра реакция от страна на гостите. Те вкараха трети гол в 61-ата минута. Николас Гонсалес центрира и Гонсало Кастро засече за 1:3. Редовността на попадението беше внимамтелно проверена от ВАР, но никаква нередност не беше констатирана.

В 76-ата минута футболистите на Аугсбург окончателно развяха белия байрак. Голмайсторът им Марко Рихтер спъна Валдемар Антон и видя втори жълт картон. Той отиде да се извини на потърпевщия и безропотно напусна терена.

Четири минути по-късно Уамагитука остна сам зад защитата на Аугсбург, но реши да подава в малкото поле и сбърка.

В 87-ата минута Щутгарт вкара гол близнак на третия. Резервата Даниел Дидави, влязъл в игра преди 10 минути, засече отляво остро центриране на Валдемар Антон за 1:4.

Шутгарт събра 21 точки и изпревари днешния си съперник на десета позиция. Интересен факт е, че и петте победи на тима са като гост.

Аугсбург е 11-и с 19 точки, като само 8 от тях са спечелени у дома.