Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на РБ Лайпциг с 3:1. Домакините можеха да оглавят класирането в Бундеслигата, но бяха тоално надиграни през второто полувреме. Мачът беше много скучен преди почивката, но след това Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд се развихри и смачкаха кандидат-лидерите.

През първите 45 минути играта беше много позиционна. Домакините владееха повече топката, докато техните съперници се печелеха единоборствата и неутрализираха всички атаки на съперника. Чак около 40 минута беше отправен първият удар към една от двете врати. Дани Олмо от Лайпциг стреля високо в аут.

РБ Лайпциг - Борусия (Дортмунд), на живо

РБ Лайпциг - Борусия (Дортмунд) 1:3, голове на Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд за гостите

Домакините могат да излязат на първо място

Всичко се промени веднага след почивката. Играчите на Дортмунд овладяха инициативата и започнаха да редят атака след атака. Те успяваха постоянно да освободят човек отляво, който връхлиташе сам срещу Гулаши.

Така падна и първият гол. Джейдън Санчо вкара отблизо за 0:1 в 55-ата минута. Ройс продължи технично към англичанина след подаване на Халанд отдясно. Бързата контра на гостите матира защитата на Лайпциг.

Попадението отвори много мача и най-вече защитата на домакините. Атаките вървяха една след друга и беше въпрос на време кога ще паднат още голове.

В 64-ата минута Халанд се измъкна сам отляво и стреля с всичка сила. Гулаши докосна топката и тя щеше да счупи горната му греда. Веднага селд това Дани Олмо уцели десния стълб на вратата на Бюрки.

6 минути по-късно Ерлинг Халанд вкара под ъгъл отдясно за 0:2 след асистенция на Джейдън Санчо. Норвежецът започна атаката на своя тим и подаде на Санчо отляво. Топката мина прз Джан и Герейро, за се стигне до прецизно центриране на англичанина.

Играчите на Лайпциг продължиха да търсят обрата и получиха  трето попадение в 84-ата минута. Ерлинг Халанд получи пас от Марко Ройс между защитниците. Норвежецът измъкна топката пред Гулаши с дългите си крака и реагира с лекота на празна врата.

Все пак в 88-ата миута Александър Сьорлот отбеляза попадението на честта за Лайпциг. Той стреля с глава, Бюрки спаси, но топката се върна в норвежеца на два метра прод голлинията.

Така Лайпциг остана на второ място с 31 точки и не можа да изпревари лидера Байерн, който има 33 точки. Борусия вече е с 29 точки и се върна в битката за титлата на Германия.