Благой Георгиев игра цял мач при загубата на Дуисбург с 0:2 като домакин на Шалке 04 в мач от 7 кръг на Бундеслигата. За 90 минути българинът блеста с един удар от около 20 метра, но вратарят на "кралскосините" Нойер успя да избие насочената в ъгъла топка.

С успеха тимът на Мирко Сломка се изкачи на второ място в класирането с 13 точки, само на една от лидера Байерн, който утре приема закъсалия Енерги (Котбус).

Халил Алтинтоп изведе Шалке 04 напред още в 3-ата минута. Вратарят Щарке не се намеси убедително при един далечен пас на Бордон и изпусна топката. Турският национал се възползва от ситуацията и прати кълбото в опразнената врата.

15 минути преди края Курани покачи на 2:0. Льовенкрандс получи чудесен пас от Фабиан Ернст и датчанинът проби отляво. След това намери Курани в наказателното поле, който от 16 метра не остави шансове на Щарке. Това бе четвъртото попадение на германския национал от началото на сезона.

Съперникът на Литекс в турнира за купата на УЕФА, Хамбургер спечели с 3:0 при гостуването си на Борусия (Дортмунд). Това бе тежък удар за треньора на "жълто-черните" Томас Дол, който преди година бе начело на Хамбургер.

Хосе Паоло Гереро, Рафаел ван дер Ваарт и Ивица Олич бяха точни за гостите, като за холандеца това бе втори пореден гол, който бележи от игра. От началото на сезона Ван дер Ваарт има отбелязани 5 попадения, като това го нареди в челото на голмайсторската листа до Мирослав Клозе от Байерн.

В 51-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Флориан Кринге бе изгонен за втори жълт картон. Със спечелените 3 точки Хамбургер вече е трети с 13 точки, колкото има и Шалке 04, тимът на Хууб Стевенс има по-лоша голова разлика.

Новакът Ханза изненадващо победи с 3:1 Херта в Берлин. Тимът от Рощок постигна обрат, след като Марко Пантелич с глава изведе домакините напред във 2-ата минута, след центиране на Лусио. Това бе 5-о попадение за сърбина от старта на сезона и го изравни с Ван дер Ваарт и Клозе при лидерите в реализаторската листа. Малко преди почивката Ран също с глава изравни.

През втората част Ханза стигна до победата с попадения на Хеенге и Дорн. Това бе втори пореден успех за "Коге", след като до миналия кръг тимът имаше 5 поредни загуби.

Волфсбург стигна до равенството 1:1 като домакин на Вердер. Диего изведе бременци напред малко след почивката, а "вълците" изравниха в 65-ата минута чрез Жозуе. Това е първи гол за бразилския национал в Бундеслигата, след като през август бе взет от Сао Пауло.