Отборът на Шалке 04 записа разгромна победа с 4:1 над Дюселдорф в тазвечершния мач от осминафиналите за Купата на Германия.

Резултатът беше открит от домакините след половин час игра, когато Ахмед Кутучу успя да си освободи нужното пространство в наказателното поле и с много хубав шут изпрати топката в мрежата за 1:0. В самото началото на втората част, "сините" удвоиха чрез попадение на Салиф Сане, който достигна до отскочила топка и я изстреля в средата на вратата за 2:0.

Снимка 405099

Източник: БГНЕС

В 53-ата минута, Марк Ут направи резултата класически, разписвайки се за 3:0. В 71-ата минута, Роувен Хенингс от състава на Дюселдорф успя да намали изоставането на своя отбор, след като се възползва от грешка на Ралф Фарман и с лекота вкара топката в мрежата за 1:3.

В 87-ата минута обаче, Салиф Сане оформи крайното 4:1 след брилянтен удар с глава. Така Шалке е поредният отбор, който продължава към четвъртфиналите в турнира.