Шалке 04 постигна изключително ценна победа над Байер (Леверкузен) с 2:0 като гост в битката за място в Шампионската лига през следващия сезон. Двубоят бе от 24-ия кръг на Бундеслигата. Гуидо Бургщалер (11) и Набил Бенталеб (90-дузпа) се разписаха за "кралскосините". Задачата на гостите бе услеснена и от изгонването на Доминик Коор в 38-ата минута.

Тимът от Гелзенкирхен събра 40 точки и се изравни с Борусия (Дортмунд) на второто място във временното класиране. "Аспирините" са пети с два пункт по-малко.

В 11-ата минута Бургщалер получи подаване от Калиджури, справи се с бранител на домакините и простреля Лено за 0:1.

В рамките на шест минути между 32-ата и 38-ата Доминик Коор от домакините се изкара два жълти картона и бе изгонен.

Точка на стора сложи Набил Бенталеб в 90-ата минута. Алжирецът се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на Рецос срещу откъсналия се сам срещу вратаря Бреел Емболо.