Следобедните мачове от втория кръг на немската Бундеслига предложи много попадения и интригуващи битки за феновете на този шампионат.

Безспорно най-завързаната битка беше на "БайАрена", където Байер (Леверкузен) стигна до 2:2 срещу съперника на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа - Хофенхайм. Първото полувреме се разви по отличен начин за "аспирините", които поведоха с 1:0 след точно изпълнена дузпа от Уендел в 32-ата минута.

След почивката Андрей Крамарич възстанови ремито, след като завърши с попадение едно отлично подаване на колегата си в атака Сандро Вагнер. Радостта на Хофе обаче бе точно 120 секунди, тъй като в ответната атака Карим Белараби отново даде аванс на Байер.

Байерн с очакван успех при визитата си на Вердер

Вердер не намери лек за смъртоносния голов инстинкт на Левандовски

Байерн с лесен успех 2:0 на "Везерщадион"

Крайното 2:2 бе оформено 20 минути преди края, когато Марк Ут затвърди отличната си форма с ново попадение. Голяма заслуга за това попадение има и германският национал Керим Демирбай, който центрира по фантастичен начин за нападателя с №19.

Волфсбург се отърси от преживяния шок срещу Дортмунд в първия кръг и днес се поздрави с много важен успех при гостуването си на Айнтрахт. "Вълците" се поздравиха с минималната победа 0:1, а в герой за хората на холандеца Йонкер се превърна Даниел Дидави. В 22-агта минута крилото засече отлично подаване на Жилавужи и отблизо наказа финландеца Храдецки.

Снимка 309610

Една минута пък лиши Борусия (Мьонхенгладбах) от първа победа като гост за този сезон. "Жребчетата" водеха с 2:1 срещу Аугсбург до 89-ата минута, но късно попадение на Кордова спаси баварците от неприятно поражение. Преди това домакините получиха ранен аванс след гол от съблекалнята на Финбогасон, но впоследствие допуснаха пълен обрат заради точни изстрели на Закария и Венд.

Щутгарт демонстрира, че грешките от миналото вече няма да се повтарят и зарадва множеството си фенове с домакински успех над Майнц. Триумфът с 1:0 стана факт след попадение на новото попълнение Бадщубер, който през лятото се оказа ненужен и в Шалке 04, и в родния му Байерн (Мюнхен).

Снимка 309611

Швабите можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, ако в 80-ата минута Тероде не бе пропуснал дузпа.