Байерн (Мюнхен) се поздрави с втори пореден успех в Бундеслигата. В типично свой стил, момчетата на Карло Анчелоти спечелиха гостуването си на Вердер с 2:0, като по този начин продължават с безгрешните си изяви от началото на шампионата.

Баварците нанесоха решителния си удар между 72-75 минути, когато Роберт Левандовски на два пъти намери пролука между иначе добре организираната отбрана на "бременските музиканти". Триумфът на гостите можеше да бъде и далеч по-изразителен, ако изстрели на Толисо и Мюлер не бяха срещнали гредите.

Снимка 309603

Шампионът на Германия започна ударно двубоя на "Везерщадион". Селекцията на Карло Анчелоти натика своя опонент дълбоко в неговата половина и до шестата минута резултатът можеше да бъде поне 0:3.

Още в 40-ата секунда Матс Хумелс можеше даде аванс на Байерн, след като стреля с глава при центриране от корнер, но топката не намери очертанията на Павленка. Въпросният чешки вратар бе на мястото малко по-късно, когато отрази майсторски един диагонален шут на Ариен Робен.

В 6-ата минута мюнхенци стигнаха и до най-доброто си положение за полувремето. Един баварски ъглов удар създаде невъобразимо меле в наказателното поле на Вердер, но от няколко метра, непокрития Корентен Толисо прати коженото кълбо в напречната греда.

Съперник на Лудогорец се добра до точка срещу Байер, Щутгарт и Волфсбург с важни победи

Една минута лиши М'Гладбах от успех над Аугсбург

И докато Байерн систематично тормозеше "бременските музиканти",домакините сензационно можеха да поведат в 29-ата минута. Центриране от фаул обърка сериозно и без това несигурната отбрана на Байерн и пред датчанина Дилейни се откри отлична възможност за попадение. Ударът му обаче се спря в тялото на хвърлилия се на шпагат Матс Хумелс и отърва от множество проблеми Мануел Нойер.

Снимка 309604

До почивката интересните моменти отново се върнаха пред вратата на Вердер, но Павленка се справи с ударите на Коман и Ариен Робен.

След паузата Вердер продължи да следва своя план и със стегната организация посрещаше всяка една атака на Байерн.

Домакините обаче така и не намериха лек за смъртоносния голов инстинкт на Левандовски. Поляка бе зорко охраняван цели 72 минути преди да напомни подобаващо към себе си. Най-сетне желанието на Кингсли Коман да пусне прострелен пас по земя към своя нападател се превърна в реалност и от непосредствена близост Роби наказа съперника за 0:1.

Снимка 309602

След като бе отбелязан първия гол, шампионите стигнаха лесно от до второ попадение. Таранът демонстрира сила и техника след пробив по центъра, а впоследствие ударът му мина между краката на стража Павленка и така оформи крайното 0:2.

До края Байерн умело задържа своята преднина и така се поздрави с втори пореден успех от началото на шампионата.

ВЕРДЕР - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:2

0:1 Левандовски (72"), 0:2 Левандовски (75")

СТАДИОН: "Везерщадион"

СЪДИЯ: Бастиан Данкер

ВЕРДЕР: Павленка,Гебре Селасие, Сане, Аугустинсон, Бауер, Бартелс, Дилейни, Гондорф, Великович, Егещайн, Крузе (резерви: Цетерер, Калдирола, Кайнц, Йохансон, Гарсия, Йоханес Егещайн, Барфгреде)

БАЙЕРН: Нойер, Хумелс, Алаба, Зюле, Робен, Рибери, Видал, Тиаго, Толисо, Кимих, Левандовски (резерви: Улрайх, Мартинес, Рафиня, Руди, Мюлер, Коман, Фридел)