Сензацията през изминалия сезон в Бундеслигата - РБ Лайпциг се поздрави с дебютен успех през кампания 2017/18. Един от немските представители в групите на ШЛ забрави за лошия си старт срещу Шалке 04 и този следобед подчини Фрейбург с категоричното 4:1.

Байерн с очакван успех при визитата си на Вердер

Вердер не намери лек за смъртоносния голов инстинкт на Левандовски

Байерн с лесен успех 2:0 на "Везерщадион"

Победата обаче не дойде никак лесно за "биковете", които се нуждаеха от обрат, за да достигнат до трите точки. Гостите се оттеглиха на почивката с гол преднина, след като звездата им Нийдерлехнер бе точен в 23-ата минута.

След почивката обаче звездите на РБ се разиграха и стигнаха до цели четири попадения. Начало на обрата даде звездата Тимо Вернер, който в 48-ата минута засече с глава перфектно центриране от корнер на Емил Форсберг. Малко след това местната звезда - Вили Орбан направи 2:1, прострелвайки отблизо Шоволов след пас на новото попълнение Огюстен.

Борусия (Дортмунд) не прости на Херта и го победи с 2:0

Гонитбата между Борусия и Байерн вече започна!

"Жълто-черните" го могат и без Усман Дембеле

Младият французин продължи с головите си пасове и в 71-ата, когато изведе Вернер сам срещу Гулаши. Германският национал заложи на удар в близкия ъгъл и така покачи до 3:1.

Снимка 309765

До края разгромът за Фрайбург се оказа пълен, след като португалецът Брума реализира гол-красавец 10 минути преди края.

В изблик на безпомощност пък Хофлер си изкара червен картон и така гостите доиграха мача с човек по-малко.

Съперник на Лудогорец се добра до точка срещу Байер, Щутгарт и Волфсбург с важни победи

Една минута лиши М'Гладбах от успех над Аугсбург

РБ ЛАЙПЦИГ - ФРАЙБУРГ 4:1

0:1 Нийдерлехнер (23"), 1:1 Вернер (48"), 2:1 Орбан (55"), 3:1 Вернер (71"), Брума (80")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Хофлер (Фрайбург) - 80"

СТАДИОН: "Ред Бул Арена"

СЪДИЯ: Кристиан Дингерт

ЛАЙПЦИГ: Гулаши, Халстенбергер, Орбан, Клостерман, Упамекано, Деме, Сабицер, Кейта, Форсберг, Вернер, Огюстен (резерви: Лаймер, Бернардо, Илсанкер, Брума, Кайзер, Мвого, Компер)

ФРАЙБУРГ: Шоволов, Кемпф, Гюнтер, Лейнхарт, Щенцел, Франц, Хьофлер, Хаберер, Терацино, Нийдерлехнер (резерво: Кат, Союнчю, Абраши, Булут, Кюблер, Петерсен, Гикиевич)