Отборите на РБ Лайпциг и Борусия (Дортмунд) не се победиха в късния двубой от съботната програма на Бундеслигата. Резултатът 1:1 свали гостите от второто място във временното класиране, което остана за техния най-голям враг Шалке 04. "Биковете" пък продължават да бъдат на последната позиция, даваща право за участие в евротурнирите.

Снимка 343470

Източник: EPA/БГНЕС

Двата тима не изгубиха никакво време в проучване, а моментално се отдадоха на атаката. В 9-ата минута отличен пробив на Тимо Вернер неочаквано завърши с много слаб удар, който бе спасен без проблем от Роман Бюрки.

Обзор на ранните съботни мачове от Бундеслигата

Съдбата също обърна гръб на Хамбургер, важни победи за Айнтрахт и Шалке

Леверкузен се възползва от кризата във Волфсбург

Последваха силни минути за нападателя на гостите Митши Башуай, който първо сътвори огромен пропуск пред Гулаши, а след това негов гол пък бе отменен поради засада. Същата зла участ сполетя и Марко Ройс, но в 26-ата.

180 секунди по-късно, РБ Лайпциг поведе в резултата. Наби Кейта пусна отличен пас в перспектива за Огюстен, който нагласи топката на левия си крак и не остави шанс на Бюрки.

Дортмунд обаче изравни още до почивката. В 38-ата минута Марко Ройс отново напомни за класата си, след като изскочи зад гърба на отбраната и елегантно наказа "биковете" за 1:1.

Снимка 343469

След почивката РБ Лайпциг имаше по-чистите положения да вземе победата от този мач, но с пропуски изпъкнаха Брума и Сабитцер.

В следващия кръг на Борусия (Дортмунд) предстои трудно домакинство на четвъртия в таблицата Айнтрахт. РБ Лайпциг пък гостува на Щутгарт.

РБ ЛАЙПЦИГ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:1

1:0 Огюстен (29"), 1:1 Ройс (38")