Ранните мачове от 25-ия кръг в Бундеслигата поднесоха много емоции на феновете. Ето и кратък обзор на случилото се в съботни битки, които стартираха от 16:30 часа:

Борещият се със зъби и нокти за своето спасение тим на Хамбургер не успя да спечели един от решителните си мачове през тази кампания. "Червените шорти" завършиха само 0:0 с Майнц 05 и останаха на цели 7 точки от баражното 16-о място, което се заема именно от бившия тим на Тошко Неделев.

Снимка 343423

Източник: EPA/БГНЕС

Селекцията на Бернд Холербах страдаше и от тотална липса на късмет. Веднъж гол на Костич бе отменен заради системата ВАР, след това сърбинът удари греда, а през втората част дори си позволи лукса да пропусне и дузпа.

Освен всичко това, Хамбургер игра близо 30 минути с човек повече, но това сякаш затормози нападението на домакините, което така и не успя да пробие бетона на дошлите да не загубят гости от Майнц.

Юп Хайнкес: Слуховете за Роберт Левандовски не ме вълнуват, няма друг клуб като Байерн (Мюнхен)

Хайнкес: Слуховете за Левандовски не ме вълнуват, няма друг клуб като Байерн

"Трябва да имаме много добре функционираща атака"

Отборът на Хофенхайм остава в борбата за евротурнирите, след като този следобед спечели важното си гостуване на Аугсбург с 0:2. По този начин момчетата на Юлиан Нагелсман събраха актив от 35 точки, с което се доближиха на само три от шестия РБ Лайпциг.

"Синьо-белите" изковаха своя успех с по един гол в двете полувремена. 30 минути след първия съдийски сигнал, в прегръдките на своите съотборници попадна Андрей Крамарич, който блесна перфектен голов изстрел с глава. Точка на спора пък сложи отдаденият под наем от Байерн (Мюнхен) - Серж Гнабри, който превърна в попадение задължаваща асистенция на Крамарич.

Снимка 343422

Шалке 04 временно се изкачи до второто място в Бундеслигата, след като спечели нов свой домакински мач. В жертва на "кралскосините" този път падна Херта (Берлин), който преди седмица изненада мнозина със спечелената точка срещу Байерн (Мюнхен).

В герой за победителите се превърна, преотстъпеният от Ювентус Марко Пяца. Франко Ди Санто отклони елегантно за хърватина, който от няколко метра наказа "Старата дама от Берлин".

С победи в този кръг се поздравиха и челниците Айнтрахт, и Леверкузен. "Орлите" взеха минимално домакинството си на Хановер, докато "аспирините" се възползваха от кризата в редиците на Волфсбург и спечелиха на "Фолксваген Арена" с 2:1.