Отборът на Майнц 05 се поздрави с победа в първия двубой от 11-тия кръг на Бундеслигата, надигравайки гостуващия Нюрнберг с 2:1.

Николай Мюлер откри в 12-ата минута, а Андреас Иваншич удвои в 21-ата. Пет минути преди края на първата част Пер Нилсон намали, но след почивката до нови голове така и не се стигна. В 81-ата минута в игра на мястото на Иваншич се появи бившият играч на ЦСКА (София) Радослав Забавник.

Нюрнберг е 14-ти с 11 точки, докато благодарение на този успех, Майнц събра актив от 17-точки и поне временно се изкачи 5-ата позиция в класирането, измествайки от там шампиона Борусия Дортмунд.

Утре "жълто-черните" гостуват на последния Аугсбург и ще имат шанс да се завърнат поне в четворката, където в момента са Байерн Мюнхен, Шалке 04, Айнтрахт Франкфурт и Байер Леверкузен.

Баварците са убедителен лидер с 27 пункта, на седем пред втория Шалке. Утре футболистите на Юп Хайнкес имат сравнително тежко домакинство на третия Айнтрахт, докато Шалке приема Вердер.