Байер (Леверкузен) записа безкрайно неприятно поражение на собствен терен от отбор, който до момента разполагаше с едноцифрен точков актив в Бундеслигата.

Съставът катастрофира у дома срещу един от аутсайдерите - Инголщадт. "Аспирините" отстъпиха с 1:2 на своя стадион, а освен това завършиха срещата в намален състав, след като Арангис бе изгонен.

Гостите поведоха в резултата в 26-ата минута, когато Алфредо Моралес скочи най-високо при центриране на Сутер и с глава реализира.

Още в първите минути на второто полувреме Леверкузен остана с човек по-малко, но въпреки това успя да стигне до изравняване. В 63-ата минута Бранд намери Адмир Мехмеди и той безпроблемно вкара за 1:1.

Десет минути по-късно обаче гостите вкараха победното си попадение. Алмог Коен получи топката от Грос, показа техника между бранителите на Леверкузен и простреля вратаря.

Инголщадт се измъкна от последната позиция и вече заема 16-о място с 12 точки. Байер пък е на девето с 20 точки.