Вердер (Бремен) загуби от Байер (Леверкузен) на "Везерщадион", в последния мач от 26-ия кръг на немския шампионат.

Гостите спечелиха с убедителното 4:1. Точни в тяхна полза бяха Демирбай, Вайзер и на два пъти Кай Хаверц.

Почетното попадение за домакините бе дело на Гебре Селасие.

Снимка 479962

Източник: Twitter

Домакините са в незавидна ситуация, като се намират в зоната със застрашените от изпадане отбори. "Бременските музиканти" са спечелили само един от 12-те си мача на собствен терен през този сезон. На всичко отгоре те са допуснали вече 30 гола.

Към това може да се прибави фактът, че футболистите на тима успяха да отбележат днес за първи път в последните си шест домакински мача в Бундеслигата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Вердер (Бремен) - Байер (Леверкузен) 1:4

Домакините се намират в зоната със застрашените от изпадане отбори

Първото полувреме започна в не особено високо темпо на игра. Това, което можеше да се види съвсем ясно бе, че гостите се чувстваха като у дома си и притежаваха топката много повече от съперниковите състезатели.

От натиска на Байер обаче не произхождаше нищо запомнящо се, като на първо време до голови ситуации не се стигаше.

Вердер опита нещо по-интересно само веднъж за откриващите 20 минути от двубоя. Футболистите на тима бяха добре подготвени във физическо отношение, но като цяло не изглеждаха много убедително.

В 28-ата минута резултатът беше открит, като Хаверц получи добро центриране в наказателното поле и с глава даде преднина на отбора си.

Снимка 479963

Само две минути след това Гебре Селасие засече пас от ъглов удар и от близка дистанция върна състава си в срещата.

Още в 33-ата минута обаче, с ново попадение на Хаверц, Байер възстанови преднината си от едно попадение. И този път голът бе реализиран с глава, след центриране на Диаби.

Снимка 479968

Участие в мача взе 17-годишната надежда на Леверкузен Флориан Вирц. Той бе много активен по фланга, но не успя да запише на сметката си попадение или асистенция.

Снимка 479961

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени ни най-малко.

Домакините трябваше на два пъти да вадят топката от мрежата и през този етап от двубоя.

Първо Вайзер получи балонно центриране в полето на съперника след малко повече от час игра и вкара за 1:3.

Снимка 479960

Дванадесет минути преди последния сигнал пък Керем Демирбай прехвърли технично стража на съперника за оказалото се и крайно 1:4. Белараби изведе съотборника си по прекрасен начин срещу вратаря и с миг на спокойствие и чудесно отиграване бе сложена окончателно точката на спора тази вечер.

Съставът от Леверкузен спечели 10 от последните си 11 мача във всички надпревари.