Жълт картон за Моисандер.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна в не особено високо темпо на игра. Това, което можеше да се види съвсем ясно бе, че гостите се чувстваха като у дома си и притежаваха топката много повече от съперниковите състезатели.

От натиска на Байер обаче не произхождаше нищо запомнящо се, като на първо време до голови ситуации не се стигаше.

Вердер опита нещо по-интересно само веднъж за откриващите 20 минути от двубоя. Футболистите на тима бяха добре подготвени във физическо отношение, но като цяло не изглеждаха много убедително.

В 28-ата минута резултатът беше открит, като Хаверц получи добро центриране в наказателното поле и с глава даде преднина на отбора си.

Само две минути след това Гебре Селасие засече пас от ъглов удар и от близка дистанция върна състава си в срещата.

Още в 33-ата минута обаче, с ново попадение на Хаверц, Байер възстанови преднината си от едно попадение. И този път голът бе реализиран с глава, след центриране на Диаби.

Участие в мача взе 17-годишната надежда на Леверкузен Флориан Вирц. Той бе много активен по фланга, но не успя да запише на сметката си попадение или асистенция.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Бендер.

44′

Баргфреде получава добро центриране в наказателното поле.

Опитът му да насочи топката към целта с глава не е добър.

Резултатът се запазва непроменен.

41′

Битенкурт е изведен зад защитата на Байер!

Шутира мощно!

Не намира добре кълбото и то прелита над целта.

Малшанс за домакините.

38′

Милот Рашица решава сам да преодолее половината от терена.

Насочва се с висока скорост към целта.

Стреля силно от над 25 метра!

Топката не намира очертанията на вратата.

33′

1:2!

Остро центриране в наказателното поле на Демирбай, Хаверц пак е над всички!

Нападателят бележи с глава!

Отново! За втори път, в рамките на няколко минути!

Преднината на гостите е възстановена!

Снимка 479963

30′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Резултатът е мигновено изравнен!

Центриране на Битенкурт от корнер и Гебре Селасие бележи с точен изстрел от близка дистанция.

Равенство на "Везерщадион"!

28′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Хаверц!

Центриране на Диаби намери по чудесен начин лидера на гостите, който бележи с глава.

Точно изпълнение и по-скоро очаквана преднина за Леверкузен!

Снимка 479968

27′

Мощен изстрел на Амири!

Стреля в близкия ъгъл на вратаря.

Диагоналният му шут обаче е спасен от стража на съперника.

Първи по-сериозен опит за преодоляване на съпротивата на вратаря на Вердер.

23′

Няколко нарушения в средата на терена.

Накъсаха сериозно играта и до известна степен забавиха темпото на игра.

За момента без официални предупреждения за играчите на двата тима.

Снимка 479959

20′

Вирц опитва флангова атака.

Центрира остро.

Топката се отбива в тялото на бранител.

15′

Опит за извеждащо подаване към Хаверц!

Закъсня с няколко крачки футболистът на гостите.

Иначе добра възможност за Байер в конкретната ситуация.

11′

Първи по-продължителен опит на домакините да направят нещо по-запомнящо се на терена.

Без успеваемост.

Футболистите на Вердер изглеждат в добра физическа форма, но цялостното им представяне, поне за момента, не е особено добро.

8′

Демирбай получава топката на границата на наказателното поле.

Забави се и не успя да отиграе кълбото подобаващо.

Пропиляна възможност за тима му.

7′

Флориан Вирц привлича сериозно внимание на терена.

Не с изявите си, тъй като е прекалено рано за впечатления от подобен характер.

Но с това, че на 3-и май, младокът навърши... 17 години.

Медиите в Германия очакват с нетърпение неговото участие и какво ще поднесе то на феновете и специалистите.

Снимка 479961

5′

Очаквано футболистите на тима от Леверкузен владеят топката по-често от опонентите си.

Ще търсят отбелязване на ранен гол, по всяка вероятност.

1′

Бартелс Йозджан

Вердер (Бремен) приема Байер (Леверкузен) на "Везерщадион" от 21:30 часа, в последния мач от 26-ия кръг на немския шампионат.

Домакините са в незавидна ситуация, като се намират в зоната със застрашените от изпадане отбори.

Снимка 411205

Източник: EPA/БГНЕС

"Бременските музиканти" са спечелили само един от 11-те си мача на собствен терен през този сезон. На всичко отгоре те са допуснали 26 гола.

Към това може да се прибави фактът, че футболистите на тима не успяха да отбележат в последните си пет домакински мача в Бундеслигата.

Вердер може да играе домакинствата си в друга провинция

Вътрешният министър на Бремен Улрих Мьорер е твърдо против мачове на "Везерщадион"

Множеството контузени играчи притесняват домакините, като те ще разчитат на най-доброто, с което разполагат в конкретния момент.

Съставът от Леверкузен спечели девет от последните си 10 мача във всички надпревари. В предстоящия мач гостите ще бъдат с всичко най-добро, като получилите контузии непосредствено преди пандемията звезди са вече на разположение.

Снимка 465799

Вердер води с 31 на 22 победи при 31 равенства в 84 срещи между двете единайсеторки в историята, до момента.

Треньорът на Вердер: Развитието на Илия Груев-младши е забележително

"В последните седмици той показа, че е направил крачка напред"