Отборите на Хофенхайм и Унион (Берлин) сътвориха голово зрелище в ранния неделен двубой от програмата на Бундеслигата. Равенството 2:2 , съвсем спокойно можеше да се трансформира и в победа за един от двата тима.

Въпреки ангажиментите си в Лига на конференциите, Унион демонстрира достатъчно свежест и откри чрез Гизелсман в 10-ата минута.

Байер (Леверкузен) победи Борусия (М"Гладбах) с 4:0

Байер (Леверкузен) взе неочаквано лесно дербито с Борусия (М'Гладбах)

4:0 за "аспирините"

Хофе бързо се отърси от първоначалния шок и в 14-ата възстанови паритета чрез Акпогума. До почивката на "ПреЗеро Арена" в Зинсхайм имаше сътворен и пълен обрат, след като Крамарич подаде за Бруун Ларсен и той не остави шанс на Луте.

Берлинчани, подобно и на първото полувреме, явно бяха по-концентрирани в началото на второто и изравниха благодарение на нигерийския стрелец Авониджи. Вина за гола носи и защитата на Хофенхайм.

Фрайбург победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) с втора загуба за седмицата, въпреки голямата си звезда Ерлинг Халанд

Волфсбург победи като гост Херта с 2:1

До края Мунас Дабур и Макс Крузе пропиляха по едно изгодно положение за своите отбори, а в секунди преди финалния сигнал, Марвин Фридрих бе изгонен заради втори жълт картон.

ХОФЕНХАЙМ - УНИОН 2:2

0:1 Гизелсман (10"), 1:1 Акпогума (14"), 2:1 Бруун Ларсен (30"), 2:2 Авониджи (47")