Фрайбург победи Борусия (Дортмунд) във 2-ия кръг на Бундеслигата. "Жребчетата" се наложиха у дома с 2:1.

Това е втора загуба за "жълто-черните" през тази седмица след 1:3 от Байерн за Суперкупата на Германия. В първия кръг Борусия победи Айтрахт с 5:2.

В днешната среща голямата звезда Ерлинг Халанд не успя да помогне на Борусия и тимът му си тръгна с поражение от Фрайбург.

Първото попадение падна в 6-ата минута, когато Винченцо Грифо изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, при което топката се завъртя във вратата, след като се отби от лявата греда и влезе за 1:0.

РБ Лайпциг победи Щутгарт с 4:0 в Бундеслигата

РБ Лайпциг се реваншира за лошия старт с разгромна победа

Доминик Собослай с два гола

В 53-ата минута, Роланд Шалай нанесе удар, който отиде право в долния десен ъгъл за 2:0.

Само шест минути по-късно, Яник Кайтел се опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати в средата на собствената си врата и оформи крайното 2:1.

В други мачове от кръга, Волфсбург победи като гост Херта с 2:1, а Бохум се налои над Майнц с 2:0.