Седмица след престижното равенство срещу Байерн (Мюнхен), Борусия (Мьонхенгладбах) трябваше да изпита футболно разочарование на "БайАрена".

"Зебрите" паднаха в жертва на Байер (Леверкузен), който тази вечер регистрира първата си победа от началото на кампанията - 4:0.

Фрайбург победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) с втора загуба за седмицата, въпреки голямата си звезда Ерлинг Халанд

Волфсбург победи като гост Херта с 2:1

Двубоят стартира повече от добре за "аспирините", които излязоха рано напред след автогол на Ян Зомер. В 8-ата минута преднината им вече бе от две попадения, когато звездата от Евро 2020 - Патрик Шик, съумя да се разпише.

Връх в липсата на игрови шанс за Борусия пък бе пропуснатата дузпа от Ларс Щиндъл в 43-ата минута, която бе направена от нидерландеца Бакер.

Снимка 543984

Източник: EPA/БГНЕС

Интригата тотално приключи в 55-ата минута, когато Диаби за трети път порази мрежата на селекцията, водена от Ади Хютер.

В 68-ата минута на терена се появи Надием Амири, който 180 секунди преди последния съдийски сигнал оформи крайното 4:0. Флориан Виртц го дари с подаването, а за техничаря остана приятната задача да накаже Зомер.

РБ Лайпциг победи Щутгарт с 4:0 в Бундеслигата

РБ Лайпциг се реваншира за лошия старт с разгромна победа

Доминик Собослай с два гола

В следващия кръг Леверкузен гостува на Фрайбург, докато Борусия (М) има визита Унион (Берлин).

ЛЕВЕРКУЗЕН - БОРУСИЯ (М) 4:0

1:0 Зомер -автогол (3"), 2:0 Шик (8"), 3:0 Диаби (55"), 4:0 Амири (87")