В първия двубой от кръга в Бундеслига Хамбургер победи с 2:0 водача във временното класиране Шалке като гост.

През първото полувреме срещата започна с натиск на домакините, но пропуските на нападателите не позволиха домакините да поведат в резултата. Отлични прояви имаше вратаря на Хамбургер Франк Рост.

През втората част гостите откриха резултата с гол на екзекутора на ЦСКА Рафаел ван дер Ваарт в 71-аат минута. В стремежа си да възстанови равенството Шалке тръгна в атака, но хърватският нападател на Хамбургер Ивица Олич вкара втори гол и реши изхода на срещата в  80-ата минута.

След този двубой шалке продължава да е водач в класирането, но разликата с преследващите го отбори може да се стопи, а Хамбургер заема позиция, от която може да атакува зона УЕФА. Да припомним, че допреди няколко кръга гостите заемаха място в дъното на подреждането.