Хамбургер разби с 4:0 Нюрнберг само два дни, след отпадането си от Лига Европа. Нов страхотен мач за домакините изигра Младен Петрич, който се отчете с два гола.
Начало на фиестата даде Питройпа с попадението си в 10-ата минута.

До края на полувремето домакините решиха всичко в мача, след като Петрич се разписа на два пъти. След почивката хърватинът отстъпи мястото си на Рууд Ван Нистелрой, който оформи крайния резултат. Холандецът се разписа в 73-ата минута и засили Нюрнберг към Втора Бундеслига.

В друга среща от днес Кьолн и Фрайбург завършиха наравно 2:2.

ХАМБУРГЕР - НЮРНБЕРГ 4:0
1:0 Питройпа (10')
2:0 Петрич (19')
3:0 Петрич (25')
4:0 Ван Нистелрой (73')

ХАМБУРГЕР: Рост, Демел (74' Райнхард), Боатенг, Матийсен, Аого (83' Розенал), Троховски, Яролим, Зе Роберто, Питройпа, Берг, Петрич (61' Ван Нистелрой)

НЮРНБЕРГ: Шефер. Дикмайер (77' Жуд), Волф, Нордвайт, Пинола, Отл, Франц, Айгер (61' Рийзе), Гюндоган (34' Таварес), Бунжаку, Чупо-Мотинг