Лидерът във временното класиране в Бундеслигата Байер (Леверкузен) завърши наравно 1:1 при визитата си на Бохум. "Аспирините" откриха резултата в последната минута на първото полувреме чрез Дердиок.

След почивката обаче домакините стигнаха до точка, благодарение на попадението на Дедич в 68-ата минута. След този кръг Байер остава лидер в Германия, но вече дели първото място с втория Байерн (Мюнхен), който прегази шампиона Волфсбург.

В друг мач от кръга Хамбургер изпусна да вземе трите точки при визитата си на Кьолн. Момчетата на Бруно Лабадия допуснаха изравнителен гол за 3:3 в 88-ата минута. Дебют за Хамбургер направи Рууд Ван Нистелрой, който се появи на терена в 89-ата минута на мястото на реализиралия два гола Младен Петрич.

Кръгът не бе успешен и за Шалке, които завършиха наравно 0:0 с Фрайбург.