РБ (Лайпциг) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 2:2 в най-интригуващия мач в 20-ия кръг на Бундеслигата. Равенството не бе достатъчно за "биковете", за да се върнат на върха във временното класиране, след като по-рано Байерн победи Майнц с 3:1.

Тимът на Нагелсман остава втори с 41 точки, на точка от "баварците". "Жребчетата" и Борусия (Дортмунд) имат по 39 точки.

Срещата започна по-добре за гостите, които поведоха в 24-ата минута. Тогава Гладбах организира отлична атака. Оскар Вендт намери оставения непокрит Аласан Плеа, който не остави шансове на Гулаши с премерен удар.

В 35-ата минута Нойхаус изведе Йонас Хофман на добра позиция. Нападателят финтира Упамекано и удвои преднината на своя отбор.

"Биковете" се върнаха в мача в 50-ата минута. Тогава Денис Закария попречи на Зомер да улови топката при центриране отляво. Кълбото стигна до Патрик Шик, който на празна врата намали.

В 61-ата минута Плеа бе изгонен. Французинът първо получи жълт картон за протест, а секунди по-късно бе пратен под душовете за реплика към съдията.

Последва масиран натиск на Лайпциг, който даде резултат едва в последната минута на редовното време. Тогава Кристофер Нкунку с мощен удар от далечна дистанция изравни.

Байерн победи Майнц с 3:1 като гост