С човек по-малко Борусия (Дортмунд) успя да надделее с 2:1 над Борусия (Мьохенгладбах) в двубой от 17-ия кръг в Бундеслигата. Домакините от Дортмунд останаха с човек по-малко още в 37-ата минута за втори жълт картон на Хайнал след груб фаул, но в крайна сметка успяха да се доберат до трите точки.

Подкрепяни от своята публика играчите на Клоп очаквано упражниха натиск. Зидан пропусна добра възможност, но в 35-ата страхотен негов шут от около 20 метра порази целта за 1:0.

Веднаха след това дойде картона на Хайнал, който обаче не разстрои играта на "жълто-черните". Така след почивката се стигна и до второ попадение за Дортмунд, а негов автор бе Нури Сахин. Той получи удобна топка на дузпата при една контраатака и наказа отново Хаймерот.

Финален щурм на гостите доведе до намаляване на резултата в 80-ата минута след гол на Ван Дер Берг от воле, но до повече не се стигна.

С успеха Дортмунд се изкачи на шесто място в класирането с 29 точки и продължава да е без домакинско поражение за сезона.

От своя страна Борусия (Мьохенгладбах) отчайващо се закотви на дъното с актив от 11 точки.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 2:1