Борусия (Дортмунд) успя да превъзмогне поражението от Байерн (Мюнхен) в дербито на немския футбол, като в среща от 29-ия кръг на шампионата се наложи над домакина си Падерборн.

Рурци спечелиха с 6:1, като всички попадения бяха отбелязани през второто полувреме на двубоя.

Торган Азар, Хакими, Шмелцер и на три пъти Джейдън Санчо бяха точни за победителите.

Първото полувреме изненадващо не предложи попадения, като имаше само една по-сериозна акция за някой от двата състава. В нея обаче Герейро пропиля чудесна възможност за гостите да излязат напред в резултата.

Снимка 481601

Източник: Twitter

След мощно начало на вторите 45 минути, по всичко личеше, че е само въпрос на време Борусия да поведе на опонента си.

Торган Азар пропусна да се разпише сам срещу вратаря, а малко след това и Джейдън Санчо направи нещо подобно, като не успя да зарадва треньора на тима с откриващо попадение.

И двамата футболисти обаче изкупиха греха си минути след това, като се отчетоха с голове за отбора си.

Първо Азар бе точен от близка дистанция в 54-ата минута, след не особено качествена намеса на вратаря на Падерборн, оставила го сам срещу празната врата.

Челси взима вратаря на Борусия (Дортмунд)

"Сините" са готови да платят 15 млн. евро за Роман Бюрки

Три минути след това пробив на Брант приключи с извеждащ пас за Санчо, който също се разписа от непосредствена близост. На тениската си след отбелязания гол, Санчо показа надпис, в подкрепа на починалия в САЩ Джордж Флойд.

В 72-ата минута Хюнемайер, от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джан в пеналта, вкара за 1:2, но само две минути по-късно Санчо бе точен за 1:3.

Хакими и Шмелцер вкараха по веднъж топката в мрежата в последните 5 минути от редовното време, като вторият се отчете и с асистенция.

Снимка 481600

Крайното 6:1 оформи Санчо, като с това и неговият хеттрик стана факт, в продължението на двубоя.

Борусия е на второ място в таблицата, с актив от 60 точки. Падерборн е категорично последен, с едва 19 пункта срещу името си.