Борусия (Дортмунд) разгроми Шалке 04 в дербито от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши с категоричен успех за домакините с гръмкото 4:0, при подновяването на срещите в страната и в елита на Европа.

Липсата на мачове за толкова дълъг период от време, постави под въпрос моментното състояние на двата отбора.

Това на гостите не беше добро, но съперникът им бе на съвсем различно ниво, дори само от гледна точка на физическата си подготовка.

Точни за победителите бяха Халанд, Азар и на два пъти Герейро.

Снимка 479735

Източник: Twitter

Дисциплината на домакините бе безупречна, от гледна точка на организацията на сблъсъка. Всички указания за безопасност бяха спазени до последния детайл.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Борусия (Дортмунд) - Шалке 4:0, голове на Халанд, Герейро и Азар!

Ще бъде интересно да се провери моментното състояние на двата отбора

Първото полувреме предложи множество интересни моменти и пред двете врати. Гостите опитаха да заявят ясно на съперника си, че нямат намерение единствено да се защитават в мача, като определено бяха по-активният тим на терена в първите мигове от сблъсъка.

С течение на двубоя обаче домакините взеха нещата в свои ръце.

Брандт заигра на много високи обороти и на практика бе в основата на всичко по-интересно за тима си.

От него започваше почти всяка акция на дортмундци, като нямаше грешни отигравания, което спомогна за повишаване качеството на предложения футбол.

Първоначално Халанд не намираше много възможности за изява, противно на очакванията преди началото. Това обаче също се промени в хода на срещата. Нападателят играеше уверено, в някои моменти - на ръба на грубостта.

Снимка 479718

В началото на 29-ата минута именно Халанд откри резултата, като прати топката в мрежата с едно докосване, от движение. Асистенцията бе на сметката на Азар, а подаването преди това - на отличника в мача Брандт.

Снимка 479733

Тодибо падна на терена без съприкосновение със съперников футболист след 37 минути игра. Той сигнализира, че е получил травма, което по-скоро бе очаквано от някои от играчите, предвид продължителния период, в който те не участваха в официални срещи.

Нов брилянтен пас на Брандт, този път към включилия се на скорост по левия фланг на нападението Герейро доведе до реализирането на второ попадение в срещата, което до известна степен предположи кой ще бъде крайният победител в нея.

Снимка 479736

Има обаче едно цяло полувреме, така че това остава само в сферата на вероятностите.

Торган Азар разстреля с топовен изстрел стража на тима от Гелзенкирхен само три минути след паузата, а "жълтите" демонстрираха с поведението си на терена, че нямат никакво намерение да свалят темпото на игра и да намаляват оборотите.

Снимка 479731

След 63 минути игра Халанд и Герейро направиха ефектно двойно подаване, при което последният вкара за втори път кълбото в мрежата за 4:0.

Снимка 479734

Тук някъде статистиката показа 100%-ва успеваемост на Борусия при точните удари - 4 от 4.

Впоследствие и Джейдън Санчо се появи на терена, но нямаше възможност да запише името си сред голмайсторите.

Така или иначе Борусия стартира по уникален начин срещите след пандемията от коронавирус и доказа, че не само може да организира перфектния футболен мач, но и да постигне мечтана победа в него.

Снимка 479717

Момчетата на Люсиен Фавър се намираха в добра форма преди замразяването на сезона и завръщането им на второ място в таблицата не беше случайно. За осемте кръга от началото на годината Борусия спечели седем мача и се намираше в поредица от четири поредни успеха в Бундеслигата.

Сега тази успешна последователност бе затвърдена и надградена.