86′

Жълт картон за Матондо.

85′

И двата тима намалиха драстично оборотите.

Личи, че в редиците на домакините може би се опасяват да не бъде получена контузия в края на по всичко изглежда решения мач.

79′

Азар е заменен от Санчо.

77′

Миранда сменя Калигури.

75′

Сердар е заменен от Шьопф.

73′

Жълт картон за Пишчек.

68′

Балерди сменя Дилейни.

63′

ГОЛ!

4:0!

Второ попадение на Герейро в срещата.

Асистенция на Халанд.

Страхотно двойно подаване между двамата.

Съмненията за засада са неоснователни. Такава няма. Това бе доказано от повторенията.

57′

Бургщалер пробива в половината на съперника.

Стига до възможност за изстрел!

Бюрки спасява, въпреки че се получи неприятен рикошет.

53′

Жълт картон за Дилейни.

48′

Удар на Сердар.

Не беше опасен.

Нищо притеснително за Бюрки.

48′

ГООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Попадение на Азар!

Асистенция на Брандт и топовен завършек от Азар!

"Класика" в Дортмунд!

47′

Бургщалер сменя Раман.

46′

Матондо сменя контузилия се Тодибо.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

Първото полувреме предложи множество интересни моменти и пред двете врати. Гостите опитаха да заявят ясно на съперника си, че нямат намерение единствено да се защитават в мача, като определено бяха по-активният тим на терена в първите мигове от сблъсъка.

С течение на двубоя обаче домакините взеха нещата в свои ръце.

Брандт заигра на много високи обороти и на практика бе в основата на всичко по-интересно за тима си.

От него започваше почти всяка акция на дортмундци, като нямаше грешни отигравания, което спомогна за повишаване качеството на предложения футбол.

Първоначално Халанд не намираше много възможности за изява, противно на очакванията преди началото. Това обаче също се промени в хода на срещата. Нападателят играеше уверено, в някои моменти - на ръба на грубостта.

В началото на 29-ата минута именно Халанд откри резултата, като прати топката в мрежата с едно докосване, от движение. Асистенцията бе на сметката на Азар, а подаването преди това - на отличника в мача Брандт.

Тодибо падна на терена без съприкосновение със съперников футболист след 37 минути игра. Той сигнализира, че е получил травма, което по-скоро бе очаквано от някои от играчите, предвид продължителния период, в който те не участваха в официални срещи.

Нов брилянтен пас на Брандт, този път към включилия се на скорост по левия фланг на нападението Герейро доведе до реализирането на второ попадение в срещата, което до известна степен предположи кой ще бъде крайният победител в нея.

Има обаче едно цяло полувреме, така че това остава само в сферата на вероятностите.

Дисциплината на домакините бе безупречна, от гледна точка на организацията на сблъсъка. Всички указания за безопасност бяха спазени до последния детайл.

45+1′

Почивка.

45′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Герейро!

Получи чудесно извеждащо подаване по левия фланг на нападението и с кинжален изстрел прониза стража на Шалке.

Брандт с асистенция, а преднината на домакините вече е удвоена!

41′

Дауд стреля!

Топката се отбива в главата на Сане и излиза в корнер.

Кълбото отиваше неспасяемо към целта.

Малшанс за домакините.

39′

Засада на Арит.

37′

Тодибо пада на терена.

Нямаше съприкосновение с футболист на съперника.

Става дума за контузия и играчът ще бъде заменен.

30′

Щастлив е Халанд и няма как да не бъде така.

Той отново е максимално полезен за тима си.

Това беше първата реална опасност, в която той можеше да се разпише.

И го направи.

Снимка 479718

Източник: Twitter

29′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Халанд!

Добре беше изведен нападателят, Азар получи пас от Брандт, а Халанд доказа, че умее да стреля чудесно от движение!

Домакините излизат напред в резултата!

Първи гол в Бундеслигата, след рестарта на първенството!

25′

Добра ситуация за гостите.

Отбраната на домакините се справя.

Солидна намеса и на Бюрки.

23′

Хакими стреля от свободен удар!

След рикошет, топката излиза извън пределите на терена.

Ударът бе от границата на наказателното поле.

18′

Стриктно разстояние между всички на резервните скамейки.

От гледна точка на дисциплината, едва ли имаше по-добър вариант за подновяване на "големите" мачове в Европа, от Германия.

Опитът на тимовете от Бундеслигата ще бъде приложен и към останалите първенства на Стария континент.

Снимка 479717

12′

Разбъркване в полето на гостите!

Топката е изчистена в последния възможен момент.

Добра ситуация за Борусия.

11′

Разгледана бе ситуация, в която останаха известни съмнения за игра с ръка на футболист на Шалке в наказателното поле на отбора.

Повторението определя, че дузпа няма.

10′

Засада на Халанд.

8′

Не е ясна конкретната причина за отпадането от сметките на Рейна.

Той дори бе показан от графиката на телевизията, предаваща мачовете от шампионата на Германия.

Заменен е бил в последния възможен момент.

7′

Далечен изстрел към вратата на Шалке.

Азар, който влезе в плановете в последния възможен момент, не намира очертанията на целта.

5′

Пробив на Халанд.

С известна доза късмет и благодарение на избита неправилно топка, стига до наказателното поле.

Вратарят излиза и хваща кълбото в ръцете си.

4′

В Италия и Испания потвърдиха, че ще следят какво и как ще се случи в Бундеслигата, за да приложат същите мерки и подход и в техните първенства.

Все още няма категорични становища от двете федерации кога ще стартират битките в надпреварите им.

2′

Формацията на домакините говори достатъчно за намеренията на Фавър.

Офанзивни действия на домакините от самото начало.

Те вече изтъкнаха преди срещата, че се надяват първи да стигнат до отбелязване на попадение.

Снимка 406474

1′

Хитц Нюбел

Борусия (Дортмунд) приема Шалке 04 в дербито от 26-ия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" започва в 16:30 часа.

Липсата на мачове за толкова дълъг период от време, поставя под въпрос моментното състояние на двата отбора.

Момчетата на Люсиен Фавър се намираха в добра форма преди замразяването на сезона и завръщането им на второ място в таблицата не беше случайно. За осемте кръга от началото на годината Борусия спечели седем мача и се намираше в поредица от четири поредни успеха в Бундеслигата.

Снимка 463325

В същото време Шалке изпитваше видими трудности през зимата и мечтите за класиране в Шампионската лига вече се изпаряват.

Цели 14 точки вече разделят регионалните врагове, а гостите са на 12 пункта от Топ 4.

Снимка 455230

Борусия има какво да доказва в това съперничество, защото няма победа на свой терен срещу Шалке от 2015 година насам.

Миналата пролет "миньорите" триумфираха тук с 4:2, а в предпоследното си гостуване измъкнаха точка след изоставане с 0:4 на почивката.

Младок от Шалке 04 също попада в полезрението на Манчестър Юнайтед

Уелсецът е вариант при провал на трансфера на Джейдън Санчо

Все пак на свой терен "жълто-черните" имат предимство над този опонент - 20:12 победи, при голова разлика 84:56.

В общия баланс обаче само една победа разделя двата клуба, защото Борусия води с 33:32 победи в изиграните 95 шампионатни дербита.

Шеф в Борусия (Дортмунд): Сега не е времето да говорим за титла

"Всички хора се намират в извънредна ситуация"