Баварският колос Байерн (Мюнхен) направи на пух и прах гостуващия Дармщат, след като го разгроми с 8:0 в двубой от осмия кръг на Бундеслигата.

Мачът ще остане в историята не само с резултатната победа, а и с дългоочакваното завръщане под рамката със суха мрежа на вратаря Мануел Нойер, който се възстанови след счупване на крак миналата зима по време на ски.

За гостите цял мач игра Фабиан Нюрнбергер, чиято майка е българка и очакванията са скоро да бъде извикан в националния отбор на България. Нюрнбергер беше санкциониран с жълт картон заради неспортсменско поведение.

Нищо не предвещаваше в началото подобен развой на мача, което беше по-скоро благосклонно за гостите. Още в четвъртата минута домакините останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Йошуа Кимих, който фаулира Марвин Мехлем пред наказателното поле и беше изгонен.

В 21-вата минута и двата отбора останаха с по 10 души на терена след изгонването на Клаус Гясула от състава на гостите. В 41-вата минута "лилиите" останаха само с 9 играча след третия червен картон в мача, който този път беше за Матей Маглика.

Първото полувреме все пак завърши без гол въпреки множеството възможности и пред двата отбора. След почивката баварците стартираха много силно.

Хари Кейн отбеляза първото попадение в 51-вата минута, а пет по-късно Льорой Сане удвои. Джамал Мусиала направи резултата класически в 60-ата минута, а Льорой Сане оформи своя дубъл четири по-късно. В 69-ата и Хари Кейн вкара за втори път в мача, а само две по-късно и ветеранът Томас Мюлер вкара за Байерн.

В 76-ата Мусиала стана вторият играч с дубъл, но това не беше всичко в този мач. Две минути преди края Кейн оформи своя хеттрик за крайното 8:0.

Така Байерн събра 23 точки и се изкачи временно на върха преди мача на доскорошния лидер Байер (Леверкузен).