Борусия (Мьонхенгладбах) спечели срещу Кьолн с 5:2 в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Отборът направи отлична операция, като се изкачи на шестото място в класирането, но вече е много близо дори до лидерите, а изостава на точка от Байерн (Мюнхен) и Барусия (Дортмунд).

Марвин Фридрих изведе Борусия напред в резултата в 27-ата минута, но само четири по-късно Флориан Кайнц изравни за "козлите".

Все пак домакините върнаха аванси си още до почивката, като точен бе Рами Бансебаини от дузпа. При нарушението за дузпата Кайнц получи втори жълт картон и Кьолн остана с десет души на терена.

Борусия логично продължи да доминира след почивката. Ларс Щиндъл вкара трети гол в 47-ата минута, а четвърт час преди края на редовното време Бансебаини вкара второто си пападение след асистенция на Йонас Хофман.

В 84-ата минута Денис Хусеинбешич вкара втори гол за гостите, но това не беше всичко, защото в добавеното време Маркус Тюрам вкара пети гол за Борусия и оформи крайното 5:2.

Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) завършиха 2:2

Драматичната голова фиеста между Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) не излъчи победител