Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) не се победиха в същински голов трилър. Двубоят от Първа Бундеслига завърши 2:2. Попаденията за "баварците" отбелязха Леон Горетцка в 33-та минута и Льорой Сане в 53-та. За домакините се разписаха Юсуфа Мукоко и Антони Модест дълбоко в добавеното време.

Байерн бе в серия от осем поредни победи над Дортмунд, но по непохватен начин изпусна аванса си и позволи на съперника да го изравни в последната секунда на продължението.

Шампионите излязоха напред резултата на "Сигнал Идуна Парк" в 33-ата минута с първия си точен изстрел в мача. Голът бе дело Леон Горецка, който отправи изстрел по земя, за да преодолее стража Александър Майер.

Баварците покачиха преднината си  двадесет минути по-късно, когато Лерой Сане пое топката зад дъгата на пеналтерията на домакините и стреля, вратарят Майер се докосна топката, но тя влетя в десния му ъгъл.

Домакините намалиха изоставането си в 74-ата минута чрез Юсуф Мукоко, а в последната минута на редовното време пък Кингсли Коман от състава на Байерн бе изгонен от игра с директен червен картон.

"Жълто-черните" стигнаха до изравняване в петата минута от добавеното време благодарение на попадението на Антони Модест.

В класирането Байерн и Борусия Дортмунд имат по 16 точки, като "баварците"е трети, а "жълто-черните" са четвърти.