Отборът на Борусия (Дортмунд) най-сетне се зае с обичайното си действие в Бундеслигата - преследването на Байерн (Мюнхен). Селекцията на Петер Щьогер постигна третата си поредна победа в първенството, след като спечели като гост срещу намиращия се в слаба форма тим на Борусия (М"Гладбах) с 1:0.

Снимка 341005

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин "жълто-черните" се върнаха на второто място във временното класиране, докато "жребчетата" останаха десети с негативна серия от 4 поредни загуби.

Единственият гол в мача отбеляза възраждащият своята кариера Марко Ройс в 32-ата минута. Капитанът реализира с фамозен изстрел под гредата, който не остави никакъв шанс на Ян Зомер. Асистенцията беше дело на Андре Шурле.

Снимка 341003

М"Гладбах имаше няколко отлични шанса, за да спечели поне точката. Гол на Йонас Хофман бе отменен поради засада през първата част, докато след това удари на Бобадиля и Ларс Щиндъл бяха отразени от представилия се на висота днес - Роман Бюрки.

В следващия кръг Дортмунд приема на свой терен Аугсбург, докато "жребчетата" имат непредсказуемо гостуване на Хановер 96.

БОРУСИЯ (М"ГЛАДБАХ) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:1

0:1 Марко Ройс (32")