Волфсбург загуби от Байерн (Мюнхен) в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на стадион "Фолксваген Арена" завърши при резултат 1:2.

Първенецът на Германия гостува на водещия битка за оцеляване съперник, който спечели само един от последните си осем мача за първенство.

В същото време момчетата на Юп Хайнкес бяха в серия от девет поредни шампионатни победи и практически капарираха шестата си поредна титла. Под ръководството на 72-годишният специалист тимът има 22 победи от 23 мача във всички турнири.

В редиците на гостите се завърна Тиаго Алкантара, който лекуваше мускулна контузия около три месеца. Срещата пропусна Артуро Видал, който е наказан.

Възпитаниците на Мартин Шмидт са царете на равенствата през този сезон, постигайки 12 хикса. Един от тях беше насред Мюнхен през есента, когато шампионите профукаха аванс от два гола и за първи път от 16 години не спечелиха на свой терен срещу този съперник. Днес сценарият обаче не се повтори.

Домакините поведоха първи в резултата. Това се случи след едва 8 минути игра, когато Дидави бе точен за 1:0.

Феновете на гостите трябваше да чакат цели 65 минути, за да видят попадение на своите любимци, отбелязано от Вагнер. Десет минути преди това Ариен Робен пропусна да се разпише от бялата точка, след като гостите получиха възможност да изпълнят единайсетметров наказателен удар.

Тиаго Алкантара се завръща в игра за Байерн (Мюнхен)

Ас на Байерн (Мюнхен) се завръща в игра

Халфът е напълно възстановен за игра

В продължението на мача Левандовски показа на Робен как се бият дузпи и вкара от бялата точка за крайното 1:2.

Байерн остава едноличен лидер в класирането, с актив от 59 точки. Отборът има само победи в шампионата на страната от 25.11 миналата година насам. "Вълците" са в долната част на таблицата, по-близо до застрашените от изпадане състави, отколкото до тези, заемащи "евроместата" в подреждането.