Грандът Борусия (Дортмунд) възвърна всичките си шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. Вестфалци взеха изключително важното си гостуване на директен конкурент в лицето на Волфсбург. С прецизност в решаващите мигове и перфектен Ерлинг Халанд, "жълто-черните" триумфираха с 2:0 и вече са на само точка от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт).

"Вълците" пък все още остават на третата позиция, но в последните три кръга се нуждаят от задължителни победи, ако искат да попаднат в най-престижния европейски клубен турнир.

Първото полувреме премина под контрола на домакините, но именно те бяха тези, които инкасираха попадение в своята врата. Между пропуски на Отавио и Яник Герхард, за гостите успя да се разпише Ерлинг Халанд.

Бундеслигата под карантина за последните три кръга

Ще протече в два етапа

В 12-ата минута норвежецът се възползва от грешка в отбраната на Волфсбург и сам срещу Кастелс не сгреши за 0:1.

Снимка 528478

Източник: EPA/БГНЕС

Проблем за дортмундци беше случилото се в 59-ата минута. Тогава Джуд Белингам видя за втори път жълтия картон, което означаваше и край на участието му в мача. Изненадващо обаче, мощната атака на съперника не само, че не съумя да се възползва, ами отново допусна да бъде матирана от Ерлинг Халанд.

В 68-ата минута Дауд отправи страхотен извеждащ пас за скандинавеца, който спринтира от центъра и за втори път нямаше трудности с това да преодолее вратаря.

Доказано: Феновете на Шалке действително са удряли футболистите