Отборът на Борусия (Дортмунд) се върна на победния път в първенството, след като се наложи с класическото 3:0 над новака Гройтер (Фюрт) в среща от 16-ия кръг на немската Бундеслига.

Първите два гола за "жълто-черните" отбеляза Ерлинг Халанд. Нападателят бе точен в 33-ата минута от дузпа и в 82-ата. Крайния резултат оформи резервата Дониел Мален с гол минута преди края.

Така Борусия вече има 34 точки на втората позиция в класирането. Гройтер се е запътил към връщане във Втора Бундеслига, тъй като е последен с едва 4 пункта.

В друг двубой от Бундеслигата тази вечер Байер (Леверкузен) и Хофенхайм завършиха наравно 2:2. По-рано днес пък Борусия (Мьонхенгладбах) допусна четвърта поредна загуба, след като отстъпи пред гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 2:3.

Кьолн победи Волфсбург с 3:2 в Бундеслигата