Волфсбург записа кошмарна шеста поредна загуба във всички турнири, след като отстъпи с 2:3 на Кьолн на свой терен в двубой от предпоследния есенен кръг на Бундеслигата. "Вълците" отново се провалиха заради слабата си отбрана, която вече е допуснала 25 гола за първенство.

Домакините все пак водеха с 2:1 до 73-ата минута, но се сгромолясаха и допуснаха късен обрат. На всичко отгоре в последния кръг на полусезона Волфсбург го очаква гостуване на Байерн в Мюнхен.

Байерн (Мюнхен) победи Щутгарт с 5:0 в Бундеслигата

Байерн разпиля Щутгарт и ще зимува на върха в Бундеслигата

Серж Гнабри блесна с хеттрик и две асистенции

Всичко започна отлично за футболистите на Флориан Коофелт, които успяха да поведат в 8-ата минута Лукас Нмеча беше точен за 1:0. В 34-ата обаче опитният Антони Модест изравни.

Волфсбург си върне преднината в 51-вата чрез другия си централен нападател Ваут Вегхорт.

Марк Ут изравни в 71-а минута, а в 89-ата Модест разплака домакините с точен удар с глава за крайното 3:2 в полза на Кьолн.

За "козлите" това е първи успех като гости този сезон в елита.