Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 Байерн (Мюнхен) и триумфира със Суперкупата на Германия. Головете на "Сигнал Идуна Парк" паднаха през второто полувреме и бяха дело на Пако Алкасер (48) и Джейдън Санчо (63).

Дортмунд можеше да излезе напред в резултата още във 2-ата минута, когато Герейро намери Ройс в наказателното поле, но Нойер изби удара на нападателя.

Снимка 437073

Източник: Twitter

В 15-ата минута вратарят излезе необмислено да изпревари Алкасер. Нападателят го преодоля, но не успя да насочи топката във вратата.

Пет минути след това Нойер отрази опасен удар на Герейро. В 23-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на домакините. Тогава Хитц спаси шут на Коман.

Второто полувреме започна отлично за домакините. В 48-ата минута Алкасер получи топката на границата на наказателното поле и в премерен удар вкара за 1:0.

Снимка 437075

Байерн веднага потърси изравнителен гол. В 55-ата минута Хитц спаси опасен удар на Горецка. Три минути след това вратарят се намеси и след удар на Коман с глава.

"Жълто-черните" успяха да удвоят аванса си в 69-ата минута. Тогава играчите на Люсиен Фавр организираха отлична контраатака отдясно. Джейдън Санчо навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

Байерн (Мюнхен) дава на Сане три пъти повече от Сити

Трансферът трябва да бъде завършен най-късно през следващата седмица

В 76-ата Йошуа Кимих умишлено настъпи по крака Санчо преди изпълнение на тъч, но след помощ от ВАР съдията прецени да покаже само жълт картон на десния бек.

До края на срещата "жълто-черните" задържаха преднината си и се поздравиха със Суперкупата на Германия.