Борусия (Дортмунд) постигна осма победа в Бундеслигата през сезона, добавяйки ценни три точки към своя актив.

Рурци спечелиха домакинството си на намиращия се в добра форма състав на Волфсбург.

Успехът за домакините на "Сигнал Идуна Парк" бе извоюван трудно, като автор на първия гол бе Мануел Аканджи, разписал се през второто полувреме, а в продължението на сблъсъка Санчо вкара за крайното 2:0.

Снимка 512050

Източник: Twitter

Двубоят от 14-ия кръг на германското първенство предложи по няколко интересни моменти за реализиране на попадение и за двата тима, но по-солидният и издържан в своите атаки бе този на победителите.

Съседите в таблицата влязоха в директна битка за четвъртото място, което е своеобразната награда за днешния победител.

Ерлинг Халанд е готов за игра

Нападателят ще е на линия за следващия мач на Борусия

Вицешампионите са много колеблив домакин, но пък "вълците" са един от най-слабите гости този сезон и това в крайна сметка натежа.

Първото попадение бе реализирано след 66 минути игра, когато Аканджи материализира превъзходството на отбора си и почти гарантира трите точки на състава.

Те бяха окончателно "подпечатани" от Джейдън Санчо, разписал се в продължението на срещата.

Дортмунд зависеше от Ерлинг Халанд в предишните си срещи и това бе очевидно. Днес той си заслужи официално предупреждение 10 минути преди последния сигнал, но не успя да се разпише. Минута след жълтия си картон той бе заменен от Щефен Тигес, за когото това бе дебют в Бундеслигата.

Снимка 503854

В последните 11 мача за първенство между двата отбора Борусия има вече 10 победи и 1 равенство. Волфсбург не е побеждавал в Дортмунд от 2012 година насам.