Борусия (Дортмунд) постигна изключително ценен успех в борбата за титлата през този сезон. В петък вечер вестфалци подчиниха директен конкурент за лидерската позиция, надигравайки с 2:1 РБ Лайпциг. По този начин селекцията на Един Терзич временно излезе на върха с актив от 49 точки.

Дортмунд продължава със страховитата си серия от началото на 2023 година, като "жълто-черните" имат само победи и са с най-добрите показатели сред отборите от Топ 5 първенствата на Европа.

Режат наполовина заплатата на Марко Ройс

Нападателят ще "преживява" с 6 милиона евро

В 13-ата минута ВАР отмени попадение на Брандт заради игра с ръка. Това обаче не притесни особено домакините, които продължиха да атакуват и така стигнаха до дузпа. Наказателният удар беше точно реализиран от Марко Ройс.

Малко преди почивката резултатът бе удвоен благодарение на Емре Джан. Опорният халф беше на границата на наказателното поле и посрещна с мощно воле отбита топка. Кълбото премина през куп от играчи и се превърна в невъзможно за спасяване от Бласвих.

Снимка 608912

Източник: EPA/БГНЕС

През втората част РБ Лайпциг се върна в мача, като заигра далеч по-добре на "Сигнал-Идуна Парк". Така се стигна и до попадението на Емил Форсберг за 1:2. До края "биковете" натиснаха здраво, но голмайсторът Форсберг и Тимо Вернерс е разминаха с изравнителното попадение.