Хамбургер загуби у дома от Байерн (Мюнхен) с катастрофалното 1:4. Баварците отново показаха, че успяват да бележат срещу този съперник и го разгромиха за пореден път.

В 13-ата минута домакините имаха страхотна възможност да открият резултата. Иличевич направи страхотен рейд между защитата на Байерн, стреля, но ударът му премина в страни от вратата.

В средата на полувремето Робен и Гьотце направиха двойно подаване на границата на наказателното поле на домакините. Последният излезе очи в очи с вратаря Адлер и с техничен удар го преодоля за 0:1.

Малко преди края на първата част Томас Мюлер получи топката в наказателното поле, но стреля встрани от вратата.

В следващата атака Рафаел Ван дер Ваарт можеше да изравни резултата. Холандецът излезе сам срещу Мануел Нойер, но вратарят спаси.

В 55-ата минута, след бързо изпълнен ъглов удар, Гьотце получи топката напълно необезпокояван в наказателното поле, техничарят шутира, Томас Мюлер подложи крак и прати топката в мрежата на домакините.

В 69-ата минута, Гьотце все пак отбеляза второто си попадение в мача. При една контраатака на баварците Робен излезе на стрелкова позиция, шутира, но ударът му бе спасен от Адлер. За нещастие на домакините топката попадна в краката на Марио Гьотце, който не срещна никакви трудности и направи резултата 0:3.

Три минути по-късно Хамбургер все пак успя да отбележи чрез Чалханоолу. Футболистът стреля ниско по земята  от границата на наказателното и Мануел Нойер остана безпомощен.

Феновете на домакините още не се бяха израдвали на попадението, когато Байерн ги попари с 4-и гол. Негов автор бе Клаудио Пизаро. Перуанецът излезе очи в очи с Адлер, но в първия момент вратарят спаси удара, топката обаче отново се оказа по-близо до Пизаро, който с ефектен ножичен удар зад гърба я прати в мрежата на Хамбургер.

Минутки преди края на срещата Жером Боатенг получи червен картон.

След загубата Хамбургер остава под чертата, на цели 5 точки от 15-ия Щутгарт.

Хамбургер - Байерн 1:4

0:1 Гьотце (32')
0:2 Мюлер (55')
0:3 Гьотце (69')
1:3 Чалханоолу (72')
1:4 Пизаро (75')

Хамбургер: Адлер,Дийкмайер(60' Джон), Вестерман(76' Та), Мансиен, Ирачек, Теше, Бадел, Ринкон, Ван дер Ваарт(68' Демирбай), Чалханоолу,Иличевич

Байерн: Нойер, Лам, Боатенг, Данте, Алаба, Мартинес, Швайнщайгер, Робен(73'Пизаро), Кроос(67' Хойберг), Гьотце, Мюлер