Отборът на Байерн (Мюнхен) надигра безпроблемно състава на Шалке 04, в дерби-срещата от този кръг в Бундеслигата. Шампионите бяха повече от категорични, разбивайки домакините с 0:4. Точни за успеха на гостите бяха Бастиан Швайнщайгер, Манджукич, Рибери и резервата Клаудио Писаро.

Днешната среща между Шалке и Байерн беше с юбилеен характер. Немските грандове излизаха за стотен път един срещу друг, като и в двата щаба желаеха победата на всяка цена. Мюнхенци можеха да се възползват максимално от грешната стъпка на конкурентите от Борусия (Дортмунд), които днес стигнаха само до равенство срещу Нюрнберг. Успех щеше да изравни Пеп Гуардиола и компания на върха в класирането заедно с „жълто-черните" им опоненти.

Надеждите на всички обичащи Шалке бяха свързани с новото попълнение Кевин Принс-Боатенг, който само за няколко срещу се превърна в истински лидер на „кралскосините".

Подкрепяни мощно от чудесните си привърженици, момчетата на Йенс Келер започнаха въодушевено и можеха да стигнат до гол още в петата минута. Боатенг стреля коварно по земя, но на мястото си бе Мануел Нойер, който спаси безпроблемно.

Тони Кроос пък създаде първите голови възможности за своите, след като на два пъти стреля много силно над гредата на Хилдебранд. Шалке обаче не спираше да атакува, като Адам Салай не съумя да засече отлично центриране в наказателното поле на мюнхенци.

Байерн направи своя смъртоносен удар, само в рамките на две минути, когато шампионите на Германия нанизаха две попадения в мрежата на Шалке. Първото се случи в 21-ата минута, когато Бастиян Швайнщайгер бе най-съобразителен при един ъглов удар и с глава направи Хилдебранд безпомощен. В следващата атака Дейвид Алаба подаде към Марио Манджукич, който от почти същата ситуация направи 2:0.

До края на полувремето, Байерн бе пълновластен господар на терена, като само големите пропуски на Робен, Рафиня и Рибери, попречиха преднината вече да бъде класическа.

Шалке можеше да намали изоставането си в 69-ата минута, когато уникална възможност се отдаде пред Кевин Принс Боатенг, но той така и не успя да преодолее Мануел Нойер.

Байерн си гарантира успеха в днешната среща, след нов гол в 75-ата минута. Франк Рибери се озова в прегръдките на своите съотборници, след като оползотвори чудесно подаване на Давид Алаба.

Резилът за Шалке стана пълен, когато в 84-ата минута резервата Клаудио Пизаро също записа името си сред голмайсторите, за да оформи крайното 0:4.

ШАЛКЕ 04-БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:4

0:1 Швайнщайгер (21'), 0:2 Манджукич (22'), 0:3 Рибери (75'), 0:4 Пизаро (84')

СТАДИОН: „Велтинс Арена"

СЪДИЯ: Мануел Графе

ШАЛКЕ 04: Хилдебранд, Учида, Хьоведес, Матип, Аого, Джоунс, Нойшадер, Фарфан, Боатенг, Дракслер, Шалай (резерви: Ферман, Сантана, Майер, Троецка, Клеменс, Хогер, Айхан)

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Нойер, Рафиня, Боатенг, Данте, Алаба, Лам, Швайнщайгер, Робен, Кроос, Рибери, Манджукич (резерви: Щарке, Ван Буйтен, Шакири, Пизаро, Кирхоф, Мюлер, Контенто)