Байерн (Мюнхен) спечели Купата на лигата, след като надделя с минималното 1:0 над вицешампиона Шалке 04 във финала на надпреварата, игран на стадиона в Лайпциг.

Единственото попадение в срещата отбеляза новото попълнение на баварците Мирослав Клозе в 29-ата минута. Отборът на Отмар Хитцфелд бе без доста от звездите си за този двубой, които отсъстваха заради контузии или наказания.

Играчите на Байерн имаха териториално преимущество и владееха събитията на терена. Затова логично падна и голът на Клозе в 29-ата минута. Тогава голмайсторът на последното световно първенство получи пас от собственото си поле и прехвърли с хубав удар излезлия неразчетено напред вратар на "кралскосините" Нойер.

До края не паднаха други попадения. Играчите на Байерн се опитаха да увеличат преднината си, но изпуснаха няколко чисти положения. С греда срещу бившия си отбор се отличи Хамит Алтънтоп.

Отборът на Шалке пък странно не можа да намери сили да се противопостави на противника си и да се опита да изравни. Единственото положение се откри пред защитника Младен Кръстаич, но той с глава не успя да отбележи и така логично възпитаниците на Отмар Хитцфелд триумфираха с първия си трофей за сезона.