КРАЙ НА МАЧА! БАЙЕРН СИ ТРЪГВА ОТ ДОРТМУНД С ТРИТЕ ТОЧКИ.

Байерн (Мюнхен) разгроми Борусия (Дортмунд) с 3:1

ГООЛ! Марк Бартра отбелязва почетно попадение за Борусия.

Реферът ще продължи участието си в срещата.

84′

Артуро Видал заменя Хамес Родригес

82′

Главният съдия на срещата получава контузия и медицинският щаб нахлува на терена да му окаже помощ.

81′

Мартинес отстъпва мястото си на Руди

80′

Санчо заменя Ярмоленко

76′

Жълт картон за Мартинес

74′

Рафиня заменя Алаба

68′

Марио Гьотце влиза на мястото на Кагава

67′

ГОООООООЛ! Алаба прави резултата класически!

65′

Жълт картон за Алаба

64′

Левандовски бе изпуснат от защитата и остана очи в очи със стража, но отправи доста нестандартен удар, който премина встрани от вратата.

59′

Жълт картон за Топрак

55′

Робен получи добро подаване от свой съотборник, но ударът му бе пресечен от защитник на Борусия.

49′

Изстрелът на Ярмоленко е изчистен буквално от голлинията.

48′

Невероятно спасяване на Бюрки! Левандовски опита удар с глава отблизо, но вратарят изби с левия си крак.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част! Байерн се оттегля на почивка с два гола аванс.

44′

Нова възможност за Ярмоленко, но ударът му е отразен от вратаря.

42′

Принудителна смяна в състава на Борусия - Сократис е заменен от Толян

38′

ГООООООООООЛ! Левандовски удвоява преднината на баварците, след като получи пас от Кимих и ударът му рикошира в петата на Вайгъл.

32′

Кагава остана непокрит и стреля от обещаваща позиция, но топката прелетя на сантиметри от дясната греда.

31′

Бърза контраатака на Байерн, водена от Левандовски, който получи прецизно подаване в наказателното поле, но вратарят бе на мястото си и не позволи топката да влети в мрежата му за втори път.

30′

Чудесно спасяване на Улрайх, след удар на Ярмоленко.

25′

Атака на Ярмоленко е прекъсната с вдигнат флаг за засада.

17′

ГООООООООЛ! Ариен Робен бе оставен непокрит и отправи удар със силния си ляв крак, след който вратарят на Борусия остана безпомощен. 1:0 за Байерн!

16′

Левандовски пада в наказателното поле, след като съперников защитник спря атаката му. Нарушение не е отсъдено.

12′

Зюле спря връхлитащия на скорост Обамеянг, който бе на чудесна стрелкова позиция.

11′

Нарушение на Левандовски, след което нападателят около минути продължи да иска обяснение от съдията за спирането на играта.

9′

Жълт картон за Шмелцер

2′

Още в началото на двубоя Байерн получава правото да изпълни свободен удар, след като Кастро се хвърли на шпагат в краката на съперников играч.

1′

21 Шурле 28 Риед

Тази вечер от 19:30 часа Борусия (Дортмунд) приема Байерн (Мюнхен) в голямото дерби на 11-ия кръг на първенството в Бундеслигата.

Байерн без Йошуа Кимих срещу Борусия (Дортмунд)

Байерн (Мюнхен) загуби основен играч за дербито срещу Борусия (Дортмунд)

Йошуа Кимих е със стомашни проблеми

В последните три кръга домакините се добраха до едва една точка, докато баварците са във възходяща форма, откакто Юп Хайнкес пое тима и след неговата поява отброът жъне само победи.

Роберт Левандовски готов за дербито с Борусия (Дортмунд)

Напателят получи травма по време на мача с РБ (Лайпциг)

Това ще е дерби №24 между двата съперника и то само за последните 5 години и половина.